Italië : Cantine Birgi – Tre Venti Catarratto
OverzichtItalië – Sicilië | Cantine Birgi – Tre Venti Catarratto
- Druivenrassen: 100 % Catarratto
- Proef en ruik: helder stro-geel met subtiele groene nuances. In de neus aroma’s van citrusvruchten zoals citroen en limoen, gecombineerd met groene appel, witte bloemen (madeliefje, acacia) en een vleugje verse munt/ kruidigheid. In de mond presenteert de wijn zich fris en levendig, met een knisperende zuurgraad, fijne mineraliteit, en tonen van natte steen en limoenschil. Body is elegant en strak, met een prettige sappigheid en een lange, zuivere afdronk waarin citrus en mineraliteit elkaar in balans houden.
- Lekker bij: Heerlijk bij gegrilde of gestoomde vis, schaal- en schelpdieren, ceviche, geitenkaas, lichte pastagerechten met citroen of kruiden, of gewoon puur als verfrissend aperitief.
- Catarratto is een klassieke Siciliaanse witte druif die vaak wordt gebruikt in blends maar in deze wijn solo wordt verwerkt. De druiven worden zacht geperst en de fermentatie vindt plaats onder gecontroleerde temperatuur in roestvrijstalen tanks om het frisse fruit en de zuurgraad te behouden. De wijngaarden voor deze wijn liggen aan de westkust van Sicilië bij Trapani. Mediterraan klimaat van warme dagen en koele nachten, wat gunstig is voor frisheid en aromatische expressie. De bodem bevat vaak kalkhoudend gesteente en mariene sedimenten, die bijdragen aan mineraliteit in de wijn. Dankzij de hoogte en verkoelende invloeden (zoals zeebries) worden zuren bewaard en ontstaat een elegante stijl.


