wijnclub

Wijnclub kwartaalpakket - Najaar 2025

Artikel 1 van 90
€ 59,90 (inclusief btw)
Overzicht

Wijnclub kwartaalpakket - najaar 2025 (leverbaar vanaf begin september 2025)

De WijnClub in het kort:

  • 4 * per jaar een (h)eerlijk verrassingspakket met 6 spannende wijnen.
  • Inclusief bijpassende smaakvolle recepten.
  • 10% korting op nabestellingen (per kwartaal, op de wijnen uit het actuele kwartaalpakket).
  • Prijs van dit pakket € 59,90
  • Pakketprijs voor WijnClub leden € 49,95 
  • 5% extra korting bij een jaarabonnement.

Griekenland -  Akriotou Micro Winery | The Blender White (Salty Tony)

  • Druivenrassen: Assyrtiko & Malagouzia
  • Proef en ruik: Heldere groengele kleur. Expressieve neus van rijp wit fruit (peer, citrus), frisse florale tonen (jasmijn, witte bloemen) en een zachte kruidige hint van munt. Mond vullend en levendig; rond fruit van appel en avocado, knisperende zuren van Assyrtiko en een subtiele zilte mineraliteit. De afdronk is schoon, verfrissend en blijft langdurig aanwezig
  • Lekker bij: Perfect bij gegrilde vis zoals tonijn of makreel, wit vlees, frisse salades met feta of groene kruiden, zomerse groenten als asperges en courgette. Ook heerlijk als aperitief.
  • Assyrtiko levert de kenmerkende frisse zuren en mineraliteit, zoals bekend van zijn oorsprong op Santorini. In Thebe wortelt de druif op kalkrijke leisteen- en kleigrond op een hoogte van 300 meter, wat zorgt voor een zachtere, maar nog steeds levendige expressie van spanning en frisheid. Malagouzia voegt zachtheid en geurige bloemigheid toe. Gemaakt in roestvrijstaal, zonder houtlagering, om de fruitigheid en zuiverheid te bewaren. Koele nachten in Centraal‑Griekenland intensiveren zuren en mineraliteit, wat resulteert in verfijnde frisheid en balans.
  • Prijs per fles: € 11,50

Spanje: Puerta Adalia – Verdejo Fermentado en Barrica

  • Druivenrassen: 100% Verdejo
  • Proef en ruik: licht goudgeel met groene reflecties. De geur is intens en gelaagd: rijpe ananas, gekonfijte citrus en perzik, gecombineerd met tonen van venkel, amandel en een subtiel vleugje vanille en toast van de houtrijping. In de mond is de wijn rijk, zacht romig en tegelijk levendig fris. De houtinvloed is goed geïntegreerd en geeft extra diepte zonder het fruit te overheersen. De afdronk is lang, licht ziltig en elegant.
  • Lekker bij: combineert goed met gegrilde dorade of zeebaars, witvlees met een romige saus of gerechten met artisjok en groene asperges. Ook geschikt bij gerijpte kazen zoals Manchego of een zachte schapenkaas. Als aperitief eerder krachtig dan licht — bij voorkeur met bijpassende hapjes.
  • Verdejo is een inheemse druif uit Rueda, waarschijnlijk al sinds de middeleeuwen aangeplant in de regio. De druif staat bekend om zijn aromatische kracht, hoge natuurlijke zuren en bittertje in de afdronk. Deze wijn wordt gemaakt van handgeselecteerde, laat geoogste druiven voor meer concentratie. Vergisting vindt plaats in kleine Franse eikenhouten vaten, gevolgd door 4 maanden rijping “sur lie” met regelmatige bâtonnage. Dit verhoogt de complexiteit en geeft de wijn een romige textuur en subtiele houtinvloed.
  • Prijs per fles: € 11,50

 

Frankrijk - Plaimont Producteurs – Mission in a Bottle Gascogne White

  • Druivenrassen: 100% Colombard
  • Proef en ruik: lichtgele, frisse wijn met een helder aroma van citrusvruchten zoals limoen en grapefruit, aangevuld met frisse groene appel en subtiele bloemen. De smaak is levendig en sappig met een duidelijke mineraliteit, goede zuurgraad en een droge, frisse afdronk.
  • Lekker bij: ideaal als aperitief en past goed bij zeevruchten, gegrilde vis, lichte salades en zachte kazen.
  • Colombard is een witte druif die traditioneel veel voorkomt in Zuidwest-Frankrijk, met name in de Gascogne. De druif staat bekend om zijn frisse zuren en citrus aroma. Voor deze wijn wordt de druif koel gefermenteerd in roestvrijstalen tanks, waardoor de frisheid en aroma’s van het fruit goed behouden blijven.
  • Prijs per fles: € 7,95

Frankrijk - Plaimont Producteurs | Mission in a Bottle Gascogne Red

  • Druivenrassen: Tannat en Merlot
  • Proef en ruik: diep robijnrood met paarse accenten. In de neus uitgesproken aroma’s van zwarte bessen, donkere kersen en viooltjes, met een subtiele kruidigheid (peper, licht ceder). Mond vullend zachte tannine en een sappige, ronde structuur. De afdronk is lang en elegant, met een mooie balans tussen fruit en kruidigheid.
  • Lekker bij: gegrild rood vlees, stoofschotels, maar ook bij stevige kazen zoals Comté of tomme. Seizoensgebonden gerechten met paddenstoelen en geroosterde groenten geven een fijne smaakervaring. Ook heerlijk als begeleider van een aperitief met charcuterie. De krachtige Tannat produceert donkergekleurde, kruidige en tanninerijke rode wijnen. Chemische analyses tonen zeer hoge gehaltes resveratrol en cyanidine die antioxiderende en ontstekingsremmende eigenschappen hebben. Volgens analyses gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift "Nature" wordt Tannat beschouwd als de "gezondste rode wijn". Om de kracht wat te temmen wordt ze geblend met Merlot voor de soepelheid en rijp rood fruit. Na handoogst worden de druiven gemacereerd in roestvrijstalen of betonnen vaten — zonder eikenhout — om puur fruit en frisheid te behouden. Daarna volgt een gecontroleerde gisting en vatrijping op rvs.
  • Prijs per fles: € 7,95

Bulgarije – Struma Vallei | Logodaj Winery – Broad Leaved Melnik

  • Druivenrassen: 100% Broad Leaved Melnik
  • Proef en ruik: deze wijn toont een diepe robijnrode kleur met paarse tinten. In de neus aroma’s van rijpe donkere bessen zoals braam en zwarte kers, vergezeld door subtiele tonen van wilde kruiden, tabak en een vleugje viooltjes. De smaak is soepel en rond, met een sappige frisheid en een milde tanninestructuur. De wijn heeft een elegante balans en een aanhoudende, zachte afdronk met een lichte aardse ondertoon.
  • Lekker bij: heerlijk bij gegrild lamsvlees, stoofschotels, stevige kazen zoals manchego of oude cheddar. Ook uitstekend te serveren bij wildgerechten, paddenstoelenrisotto en geroosterde herfstgroenten.
  • Shiroka Melnishka (Breedbladige Melnik) is een van de oudste inheemse druivensoorten van Bulgarije Komt bijna alleen voor in de Struma Vallei. De druif is vernoemd naar het kleinste stadje van Bulgarije, Melnik, in het zuidwesten nabij de Griekse grens. De naam verwijst ook naar het brede blad van de wijnstok. Men zegt dat er reeds in 2000 v.C. van deze druif wijn gemaakt werd in de regio. Vinificatie gebeurt vaak met een zorgvuldige fermentatie in roestvrij staal gevolgd door rijping op houten vaten wat bijdraagt aan complexiteit en structuur zonder de fruitigheid te verliezen.
  • Prijs per fles: € 10,00

Libanon – Bekaa Valley | Château Ksara – Clos St. Alphonse 2020

  • Druivenrassen: Syrah en Cabernet Sauvignon
  • Proef en ruik: diep robijnrood van kleur. De neus opent met aroma’s van rijpe kersen, zwarte bes en bramen, aangevuld met tonen van laurier, zwarte peper en een vleugje geroosterd hout. In de mond is de wijn sappig en elegant met een medium tot volle body, frisse zuren en verfijnde tannine. De smaak ontwikkelt zich naar pruimencompote, cederhout en een vleugje pure chocolade. De afdronk is soepel, licht kruidig en mooi in balans.
  • Lekker bij: past uitstekend bij gegrilde lamskoteletjes, stoofgerechten met rund of aubergine, kruidige gevogeltegerechten en geroosterde groenten met Provençaalse kruiden.De Syrah brengt sappig kruidig fruit met peperige nuances terwijl de Cabernet Sauvignon structuur, cassistonen en diepte toevoegt. De druiven worden handmatig geplukt; de Syrah ondergaat een kortere vatrijping om frisheid te behouden, de Cabernet Sauvignon krijgt langer schilcontact voor lengte en elegantie. Malolactische fermentatie vindt plaats in cementtanks, daarna rijpt de wijn 14–18 maanden in combinatie van Franse eiken vaten en cement voor balans en complexiteit. De wijngaarden liggen in de Bekaa-vallei op ongeveer 1000 meter hoogte. Het klimaat is continentaal met hete, droge zomers en koele nachten. De bodem bestaat uit kalksteen, leem en kiezels, wat bijdraagt aan de mineraliteit en frisheid in de wijn. De hoogte helpt bij het behoud van zuren en geeft de wijn zijn evenwichtige karakter.
  • Prijs per fles: € 11,00
© 2009 - 2025 Il diVino Wijnwinkel | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel

Om deze webwinkel te bezoeken moet u 18 jaar of ouder zijn.